Diecezja Tarnowska

metropolia ⇒

początek ludność katolicy parafie kapłani alumni
1786 1 134 300 1 130 000 444 1637 225

kod poczta ulica telefon W W W
33-100 Tarnów Mościckiego 9 14 621 37 37 website

Biskupi

obecnie

status godność nazwisko i imię data urodzenia święcenia sakra
diecezjalny biskup Skworc Wiktor 1948-05-19 1973-04-19 1998-01-06
pomocniczy bp Sekr. Epatu Budzik Stanisław 1952-04-25 1977-05-29 2004-04-03
biskup Lechowicz Wiesław 1962-12-22 1987-05-24 2008-02-16
biskup Jeż Andrzej 1963-05-03 1988-06-12 2009-11-29

dawniej

diecezjalni

  1. † Wałęga Leon
  2. † Lisowski Franciszek
  3. † Stepa Jan
  4. † Ablewicz Jerzy, abp
  5. † Życiński Józef, abp - Lublin

    pomocniczy

    1. † Komar Edward
    2. † Pękala Karol
    3. † Blecharczyk Michał
    4. † Bednarczyk Piotr
    5. † Gucwa Józef
    6. Styrna Jan - ord - Elbląg
    7. Bobowski Władysław

      oriundi

      1. Kaleta Janusz, bp - Atyrau - Kazachstan
      2. Nowacki Henryk - abp - nuncjusz
      3. Zimowski Zygmunt - abp - Watykan
      4. Jeż Andrzej - pom - Tarnów