Archidiecezja Przemyska

Diecezja Rzeszowska ⇒

Diecezja Zamojska ⇒

początek ludność katolicy parafie kapłani alumni
1375 780 000 763 300 385 1094 182

kod poczta ulica telefon W W W
37-700 Przemyśl pl. Katedralny 4a 16.678.66.94 website

Biskupi

obecnie

status godność funkcja nazwisko i imię data urodzenia święcenia sakra
diecezjalny arcybiskup Przewodniczący Epatu Michalik Józef 1941-04-20 1964-05-23 1986-10-16
pomocniczy biskup Wik. Gen. Szal Adam 1953-12-24 1979-05-31 2000-12-23
biskup Wik. Gen. Rojek Marian 1955-04-09 1981-06-07 2000-02-02

dawniej

diecezjalni

  1. Święty Józef Pelczar
  2. † Nowak Anatol
  3. † Barda Franciszek
  4. Tokarczuk Ignacy abp - senior

    pomocniczy

    1. † Fischer Karol
    2. † Tomaka Wojciech
    3. † Jakiel Stanisław
    4. † Taborski Bolesław
    5. † Błaszkieicz Tadeusz
    6. † Moskwa Stefan
    7. Białogłowski Edward ⇒ pom - Rzeszów
    8. Frankowski Edward ⇒ pom - Sandomierz

      oriundi

      1. Nowak Edward - abp - Rzym
      2. Niemiec Jan - pom - Kamieniec Podolski - Ukraina