Diecezja Płocka

metropolia ⇒

początek ludność katolicy parafie kapłani alumni
X w. 806 800 777 000 245 613 77

kod poczta ulica telefon W W W
09-402 Płock Tumska 3 24.26.22.640 website

Biskupi

obecnie

status godność nazwisko i imię data urodzenia data święceń data konsekracji
diecezjalny biskup Libera Piotr 1951-03-20 1976-04-15 1997-01-06
pomocniczy biskup Marcinkowski Roman 1942-02-28 1965-06-13 1985-04-13

dawniej

diecezjalni

  1. † Symon Franciszek
  2. † Szembek Jerzy - abp - Mohylew
  3. † Wnukowski Apolinary - abp - Mohylew
  4. Błog. Antoni Nowowiejski
  5. † Zakrzewski Tadeusz
  6. † Sikorski Bogdan
  7. † Kamiński Zygmunt - bp Płock - abp Szczecin
  8. Wielgus Stanisław - abp - Warszawa - senior

    pomocniczy

    1. † Denisieicz Stefan
    2. Błog. Adolf Szelążek
    3. † Wetmański Leon
    4. † Dudziec Piotr
    5. † Gembicki Jan
    6. † Wosiński Jan

      oriundi

      1. Suski Andrzej - ord - Toruń