Diecezja Opolska

metropolia ⇒

początek katolicy mieszkańcy parafie kaplani seminarzyści
1972 860 000 900 000 397 832 81

kod poczta adres telefon W W W
45-005 Opole ul. Książąt Opolskich 19 077 454 38 37 website

Biskupi

obecnie

status godność nazwisko i imię data urodzenia święcenia sakra
diecezjalny biskup Czaja Andrzej 1963-12-12 1988-05-11 2009-08-29
pomocniczy biskup Kopiec Jan 1947-12-18 1972-04-30 1993-01-06
biskup Stobrawa Paweł 1947-04-22 1973-05-20 2003-05-14

dawniej

diecezjalny

  1. † Jop Franciszek
  2. Nossol Alfons, abp - senior

    pomocniczy

    1. † Wycisk Wacław
    2. † Adamiuk Antoni
    3. Wieczorek Jan - ord - Gliwice
    4. Kusz Gerard - pom - Gliwice
    5. Bagiński Jan - senior